Epilasyon

Hizmetlerimiz

Epilasyon

Kılı üreten kök hücrelerinin fonksiyonunu bozmak amaçlı kullanılan epilasyon yöntemi, pek çok kadın ve erkek tarafından tercih edilen uygulamalardan bir tanesidir. Farklı çeşitleri bulunan yöntem, genel olarak kadınların tercih ettiği bir uygulama olsa da günümüzde erkekler de vücudun çeşitli bölgeleri için yöntemden faydalanmaktadır. Farklı seanslar üzerinden uygulanan yöntem ile tüylerden temelli bir şekilde kurtulmak amaçlanmaktadır. Fakat kişinin vücudunda bulunan kılın yapısına göre bu hususta değişiklik meydana gelebilmektedir.

Epilasyon Nedir?

Epilasyon yöntemi, kılın yapısında bulunan ve melanin olarak adlandırılan siyah boya maddesi tarafından epilasyon ışınının emilmesiyle meydana gelen ani yüksek ısı enerjisi ile kılı üreten kök hücrelerinin zarara uğratılmasından oluşmaktadır. Epilasyon yaptıranlar, yöntemden oldukça memnun kaldıklarını bildirmektedir. Yöntem dahilinde vücutta bulunan tüylerden temelli kurtulmak amaçlanır.  

Epilasyon Neden Tercih Edilir?

Bilindiği üzere vücutta bulunan istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için oldukça can sıkıcıdır. Bu nedenle çoğu kişi, kılların sürekli alınmasından yorulmakta bu kıllardan temelli kurtulmak ister. Bu noktada epilasyon yönteminin sağladığı avantajlar nedeniyle pek çok insan tarafından tercih sebebi olduğunu ifade etmek olanaklıdır.  

Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Epilasyonun uygulanması için bu uygulamayı gerçekleştiren cihaza ihtiyaç vardır. Epilasyon bağlamında farklı cihazlar bulunmakta olup bu cihazlar ile birlikte çeşitli uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Cihazın bünyesinde bulunan el aleti ile birlikte, istenilen vücut bölgesine uygulanmaktadır.  

Cihaz ile birlikte 15 cm’lik bir alan, tek tek atışlar ile birlikte taranmaktadır. Tarama sırasında koruyucu gözlüklerin takılması, gözlerin epilasyon ışınından zarar görmemesi noktasında oldukça önemlidir. Cihaz ile birlikte cilde uygulanan ışınlar, kılın yapısında yer alan ve melanin olarak adlandırılan boy maddesi tarafından tutulmaktadır. Tutulan ışık enerjisi, kıl içerisinde ısı enerjisine dönüşmekte olup bu sayede kıl kökünün tahrip olması olanaklı hale gelmektedir. Tahrip olan kıl kökleri, yeni kıllar üretme konusunda başarısız olmakta, bu ise istenmeyen tüylerden kurtulmanın olanaklı hale getirmesini mümkün kılmaktadır.